İzolikit/FLEX - Sıvı Kauçuk & Su Bazlı Sızdırmazlık - Yalıtım Malzemesi

İzolikit/FLEX - Sıvı Kauçuk & Su Bazlı Sızdırmazlık - Yalıtım Malzemesi

İZOLİKİT/FLEX - SIVI KAUÇUK  

SU BAZLI SIVI KAUÇUK KAPLAMA MALZEMESİ

Anında priz alan, su bazlı ve çevre dostu likit (sıvı) kauçuk.

Ürün Özellikleri

İZOLİKİT/ Flex sıvı kauçuk, yüksek kaliteli kauçuk polimerlerinden oluşan, iki bileşenli, toksik olmayan, çevre dostu, püskürtülerek uygulanan su yalıtım malzemesidir.  Tek seferde istenilen kalınlığa etkili bir şekilde uygulanabilen sağlam ancak son derece esnek bir malzemedir. Herhangi bir atık üretmeksizin, tamamen yapışabilen, yekpare bir su yalıtımı oluşturmaktadır. Su bazlı olup uçucu organik bileşik içermemekte ve  “yeşil” ürün olarak sınıflandırılmaktadır.

 Ürünün Kullanışlılığı ve Kullanım alanları

İZOLİKİT/ Flex yeni ve tadilat gören çatılarda, zemin altı su yalıtımında, plaza tabliyelerinde, iç ve dış duvarlarda, yürüme yollarında, ahşap kirişlerde, barajlarda veya göletlerde çeşmelerde ve daha bir çok özel ihtisas gerektiren su yalıtımı uygulamasında kullanılan, anında priz alan likit kauçuktur. Suya karşı sonsuz direnç gösterme kabiliyetiyle İZOLİKİT/ Flex komple bina kaplamalarında ve daha bir çok uygulamada benzersiz bir su yalıtım çözümü sunmaktadır.  

Ayrıca;

İZOLİKİT/Flex bitüm (zift)esaslı mebran malzemelerin beton, metal gibi yüzeylere daha sıkı yapışmasını sağlamak amacı ile de kullanılabilir.

Uygulama

UYGULAMA ŞEKLİ : 

1- İZOLİKİT/ Flex, MEKO A.Ş. Tarafından özel olarak üretilmiş olan İZOMAK uygulama pompası ile çift komponentli olarak uygulandığı zaman; anında sertleşme oluşturduğu için istenilen kalınlıkta tek seferde uygulama yapma imkanı sağlar. Bu sayede büyük çatlak, kırık gibi şekilsiz yüzeyleri anında düzgün hale getirir. Ürün çift diyaframlı bir pompa yardımıyla  azami 300 psi basınçta 26 GPM (98 litre/dakika) sıvı akış hızı ve 2.5 GPM (9.4 litre/dakika) ürün çıkış hızı ile pompalanmaktadır.Tüm hortumlarda bulunan ayrı vana kumandaları ve çabuk açılır bağlantılar sayesinde ürünün tatbikat bölgelerinde tamamen kontrol altında bulundurulması sağlanmaktadır.

2- İZOLİKİT/ Flex ayrıca, Fırça rulo, çekpas ilede tek komponentli olarak uygulanabilir. 

3- İZOLİKİT/ Flex geliştirilen şekli ile artık elektrikli pompalar (airless makinalar) ile de uygulanabilmektedir. 

İzolikit Flex'in bu tür gereçlerle uygulanması durumunda anlık sertleşme olmamaktadır. Uygulanan yüzey hava şartlarına göre 2-4 saat arasında sertleşmeye başlayıp kürleşme aşamasına geçmektedir. 

HAZIRLIK 

Ürünün tatbik edileceği tüm yüzeyler basınçlı su ile temizlenerek her türlü gevşek malzemeden, gresten, yağdan, çözücü maddeden ve sair kirletici maddelerden arındırılmalıdır. Kaplamanın yapılacağı ana malzemenin  hasarlı bölgeleri, bu ana malzemeye yapışarak İZOLİKİT/ Flex ’in kendilerine iyice yapışmasını sağlayacak uygun onarım malzemeleriyle uygun bir şekilde yamalanmalı ya da örtülmelidir.

 İZOLİKİT/ Flex  ile, 1.5 mm kalınlığında yekpare bir malzeme elde edebilmek için, İZOMAK uygulama makinası ile; saatte 130 m2 lik bir alan kaplamalıdır.. Kaplama performansı kaplamanın yapılacağı ana malzemenin profiline ve doku yapısına bağlı olarak farklılık gösterebilmekle birlikte, çoğu altyapı için galon (3.78 litre) başına 1.6 m2 alan kaplanabilmektedir. Püskürtme tabancasının, kaplamanın yapılacağı ana malzemenin henüz uygulama yapılmamış temiz alanlarının üzerinden geçmesini önlemek amacı ile, püskürtme işlemine; çatının veya kaplanacak alanın en alt kısmından başlanarak yukarıya doğru çalışılması tavsiye edilmektedir. İZOLİKİT/ Flex, UV ışınlarına ve hava koşullarına dayanıklı bir malzemedir ve ana renk; Kirli Beyaz 'dır. Ayrıca; istenilen renklerde yapılabilir. 

İZOLİKİT/ Flex 1.83 kg/m2 özgül ağırlığıyla hafif bir malzeme olup, mevcut çatı yada başka kaplama uygulanmış alanların üzerine doğrudan uygulanarak, mevcut malzemenin yüksek maliyetlerle yerinden sökülüp ziyan edilmesini önlemektedir. 

İZOLİKİT/Flex uygulanacak alanın durumuna göre; 

yapışmanın mükemmel olmasını sağlamak için/gerektiği durumlarda, İZOLİKİT/ Flex uygulaması yapılmadan önce uygulama yapılacak alana astar uygulanmalıdır. MEKAS/ Kauçuk Astarı uygulanarak İZOLİKİT/ Flex kaplanan alanlarda yapışma ve kaynama daha mükemmel olacaktır.

KÜRLEŞME

İki bileşenli bu ürün anında priz alma ve sertleşme özelliğine sahip olsa da, güneşli ve ılık havada (10◦C) 10-18 saat arasında kürlenmeye bırakılması tavsiye edilmektedir. İZOLİKİT/ Flex ’in  10◦C ve üstü sıcaklıklarda uygulanması tavsiye edilmektedir. Yeni uygulanmış malzemenin kürleme süresi sona ermeden donmasına izin verilmemelidir. Su bazlı bir ürün olan İZOLİKİT/ Flex ’in tamamen kürlenebilmesi için kuruma süresine gerek duyulacağından, kürleme süresi hava koşullarına ve sıcaklığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. 

Uyarılar ve Tehlikeler

Püskürtme işlemi sırasında ağız/burun bölgesini kapatan bir maske kullanılması tavsiye edilmektedir. Püskürtme sırasında çok düşük miktarda koku ve duman çıkmasına rağmen, sınırlı havalandırma imkanına sahip olan alanlarda uygulama yapılırken gaz maskesi kullanılması tavsiye edilmektedir. Ürünün gözünüze doğrudan temasından kaçınınız. Ürüne özel uyarılar ve ürün bilgileri için Malzeme Güvenliği Bilgi Formuna başvurunuz. Pompa operatörünün kulaklık kullanması tavsiye edilmektedir.

Muhafaza

Sıvı malzemeyi daima 10◦C ve üstü sıcaklıklarda muhafaza ediniz. Nakliye ve muhafaza sırasında donmaya karşı koruyunuz.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER (TDS)

ÜRÜNÜN FİZİKİ ÖZELLİKLERİ (SIVI HALDE)

Renk

İstenilen her renkte

Uçucu Organik Bileşikler (VOC)

Solvent içermemektedir (VOC içermemektedir)

Raf Ömrü

12 Ay

Ambalaj

18 litrelik kova, 205 litrelik varillerde ,

 1000 litrelik IBC lerde

 

FİZİKSEL DAYANIM

 

Sertlik Shore A

60 Shore A

Kopma Mukavemeti Mpa

4 Mpa

Uzama %

Min % 300

Kullanım Sıcaklık Aralığı

-40 oC , +110 oC

Yırtılma Dayanımı

İyi

Yapışma

Mükemmel

Delinme Dayanımı

Mükemmel

Buhar Geçirgenliği

Buhar geçirir( 0.2)

Hidrostatik Basınç Dayanımı

En az 5 bar

 

 

ÇEVRESEL ETKİLERE DAYANIM VE ÖMÜR

 

Suya Dayanım

Mükemmel

Yağ, Benzin Ve Mazota Dayanım

İyi

Ozona Dayanım

Mükemmel

UV ye Dayanım

Mükemmel

Buhara Dayanım

Mükemmel

Alkalilere ve Asitlere Dayanım

Mükemmel

Elektrik iletim Özelliği

Yalıtkan, uygulanan kalınlığa bağlı olarak yüksek voltaj dayanımı

 

İZOLİKİT/ Flex

Basit, dayanıklı, etkili. İZOLİKİT/ Flex su yalıtımında yeni standart.

İZOLİKİT/ Flex dünya çapında çatı ve su yalıtımı sektöründe devrim yaratmayı nasıl başardı?

MALİYETTEN TASARRUF

Geleneksel çatı yenileme seçenekleri ile kıyaslandığında, İZOLİKİT/ Flex bina sahiplerinin % 20 - % 50 arasında tasarruf etmelerini sağlamaktadır.

İZOLİKİT/ Flex bu tasarrufu ne şekilde sağlamaktadır?

Çoğu durumda mevcut malzemenin sökülmesi gerekmeden İZOLİKİT/ Flex doğrudan mevcut çatı malzemesinin üzerine uygulanmakta ve böylelikle eski membranın kalınlığından da faydalanarak bu malzemenin ziyan edilmesini önlemektedir.

İZOLİKİT/ Flex çok uzun sürelere dayanma kabiliyetiyle her 15-20 yılda bir çatı yenileme ihtiyacını ortadan kaldıracak ve çatınızda kullandığınız en son malzeme olacaktır. Uygulama işlerinizi hiçbir şekilde aksatmadan ve herhangi bir kokuya neden olmadan yapılmaktadır. İşletmeniz hiçbir şekilde rahatsız edilmeyecek ve işleriniz aksamayacaktır.

 PERFORMANS

·         Doğa dostu yeşil malzeme. Su bazlı, uçucu organik bileşik içermez, koku yapmaz.

·         Anında  priz alır, tek katta istenilen kalınlık elde edilecek şekilde püskürtülerek uygulanır.

 

 Tanıtım dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

WhatsApp ile iletişime geç